Panama

visitpanama_6279699883


Położona w Ameryce Środkowej, między Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim, Panama to kraj niezwykłych krajobrazów. Pełna kontrastów stolica zachwyca licznymi drapaczami chmur, przypominająca Miami a jej starsza część Panama Vieja znajduje się na liście UNESCO, „ósmy cud świata”, za który uznawany jest Kanał Panamski. Panama to także rajskie wyspy ponad 350 wysepek w archipelagu San Blas na północnym krańcu, po jednej na każdy dzień roku; Bocas del Toro na zachodzie – plaże, rafy koralowe oraz indiańskie wioski, gdzie do dziś zachowały się tradycyjne rytuały i styl życia.. W gęstych lasach deszczowych rośnie wiele gatunków drzew, do których należą mahoniowce, hebanowce, palisandry i drzewa kampeszowe. Występują tam drapieżniki jak jaguary i oceloty.

Jeżeli marzysz o takim miejscu, gdzie świeci słońce przez cały rok, gdzie znajdziesz rajskie plaże, lub zanurkujesz przy rafie koralowej – to Panama jest warta odwiedzenia.

Najważniejsze punkty wyjazdu do Panamy powinny uwzględniać:

  • nowoczesną stolicę państwa Panama City oraz jego Panama Vieja (stara), znajdującej się na liście dziedzictwa Unesco
  • Kanał Panamski – „ósmy cud świata”
  • rajskie wyspy i plaże w Bocas Del Toro
  • Park Narodowy w Chagres ( lasy tropikalne, rzeki, jeziora) i wizyta w wiosce plemienia Indian Embera Drua
  • dla poszukujących wrażeń polecamy: snorkelling i scuba diving, surfing, rafting. hiking, park linowy i połów ryb na morzu